Dnia 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Rozpoczął się od spotkania z ornitologiem Panem Damianem Ostrowskim rodzicem uczennicy kl.1 z naszej szkoły. Pan Damian przeprowadził we wszystkich klasach zajęcia edukacyjne. Klasy I-III poznały sowy ich wygląd i życie. Natomiast uczniowie klas IV-VIII poznali ,,Ptaki najbliższego otoczenia".

Później w klasach I-III odbył się konkurs przyrodniczy. Zwycięzcami zostali Martyna Ostrowska z kl.1 i Szymon Szulc z kl.3.

Uczniowie klas 1-3 na zajęciach plastycznych wykonali prace konkursowe ,,Jak dbamy o Ziemię".

Konkurs plastyczny wygrały: Maja Kołodziejewska kl.1, Liliana Belka kl.2, Julia Antczak kl.3.

Klasy 4 i 7 na zajęciach wykonały plakaty na temat ,,Mniejszy ślad, lepszy świat" promujące ochronę przyrody. W tym dniu klasy 7 i 8 obejrzały edukacyjne filmy przyrodnicze ukazujące piękno naszej planety, jej faunę i florę w różnych zakątkach świata. Wszyscy uczniowie wiedzą jak należy dbać o Ziemię. Bardzo wszystkim podobały się zajęcia z ornitologiem.

Panu Damianowi życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Lidia Ajchsztet

Anna Sobczak