HISTORIA ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca . W tym dniu w gronie rodzinnym dzielimy się jajkiem, składamy sobie życzenia i spożywamy uroczyste śniadanie. Wielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. Jest czasem radości i rodzinnego ciepła. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów takich jak: święcenie pokarmów, pisanki, śmigus-dyngus.

W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuć było ducha zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wyjątkowy, świąteczny nastrój, który ogarnął niemal wszystkich, spotęgowało przedstawienie uczniów klasy 1 - 3 podczas apelu przygotowanego przez wychowawczynie tych klas oraz nauczyciela religii.
Młodzi artyści pokazali nam misterium paschalne Chrystusa, czyli jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie

Ich występ obejrzeliśmy z ogromną przyjemnością. Wysłuchaliśmy też pięknych życzeń pani dyrektor.

Marta Nowak
Anna Sobczak