SPOTKANIE Z PISARZEM

Pod koniec listopada w szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką. Nina Lussa opowiadała uczniom o tym jak powstały jej książki i jakie ma plany pisarskie na przyszłość.  Razem ze Stellą, bohaterką serii książek Niny Lussy oraz jej pieskiem Pikusiem uczniowie  dowiedzieli  się co jest naszym największym skarbem, jak odnaleźć radość i czy trzeba jej szukać daleko oraz odpowiadali na pytania o przyrodę i wdzięczność dla matki Natury. Były również pytania ,o to, gdzie jest najpiękniej na świecie. Bardzo zaciekawiła uczniów historia o „smarkaniu”, która później okazała się  zabawna i pouczająca. Na koniec uczniowie mieli okazję otrzymać autograf wraz z dedykacją od pisarki. Nina Lussa podpisywała swoje książki ,które uczniowie przynieśli na spotkanie. Dzięki serdecznej i miłej osobie jaką jest pani Nina i jej książkom o Stelli, uczniowie po raz kolejny mieli okazję rozwijać swoją pasję do czytania .

Takie spotkania rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali.  Obserwując zapał i zaciekawienie uczniów podczas spotkania z panią Niną Lussą  myślę ,że jest to dobry sposób na rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i warto takie spotkania kontynuować, aby stały się tradycją naszej szkoły.

Organizator – Iwona Waleńska