W ramach rozwoju czytelnictwa  październik wśród uczniów klas I-III był miesiącem misia książkowego.

14 października z inicjatywy Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do obchodów tego święta. Najpierw dzieci tworzyły biblioteczki klasowe z własnych książek o misiach. Później czytały w klasie fragmenty ulubionych pozycji. Na koniec zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej zaopatrzeni w kocyki , poduszeczki i w obecności ogromnego misia pluszowego poznawaliśmy Misia Uszatka, Colargola Misia Paddingtona, Kung Fu Pandę,  Misia Yogi. Uczniowie z radością i zadowoleniem prezentowali swoje książkowe misie oraz swoje umiejętności czytania. Czytali głośno dla innych i czytali cicho do poduszki. Obiecali sobie codzienne czytanie do podusi w domu. Na koniec uczniowie malowali portrety różnych misiaczków.

A co można podarować Książkowemu Misiowi, który obchodzi swoje urodziny? Najwspanialszym prezentem dla takiego Misia będzie wizyta w bibliotece i wypożyczenie książki, której bohaterem jest właśnie miś. Wobec tego klasa III wybrała się do biblioteki w Lipiej Górze, aby wypożyczyć najpiękniejsze bajki o misiach bo…,,Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...”

Organizatorzy-Iwona Walęńska, Anna Sobczak, Marta Nowak