Podróż do Irlandii - Dzień św. Patryka

W piątek, 17 marca,  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.

To irlandzkie święto narodowe i religijne. Obchodzone jest bardzo hucznie przez Irlandczyków na wiele sposobów. Najbardziej charakterystyczną tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, który jest kolorem narodowym Irlandii. Stąd, dnia 17 marca zachęcaliśmy wszystkich, aby mieli na sobie ubranie w kolorze zielonym.

Podczas przerw międzylekcyjnych, uczniowie mogli wziąć udział w zabawach, podczas których dążyli do osiągnięcia najlepszego wyniku i pobicia rekordu. Odbyły się:

Taneczne wariacje - to jedna z ulubionych zabaw Irlandczyków. Uczniowie mogli sprawdzić w niej swoje umiejętności skoczno – taneczne. Mierzony był czas ile razy uczeń jest w stanie przekładać kij pod kolanami - w tzw. ósemki - w ciągu 1 min.

Roztańczona droga. Na podłodze ułożone były skakanki wyznaczające trasę, którą należało pokonać jak najszybciej, podskakując naprzemiennie i unosząc wysoko kolana.

Gra w zielone. Uczniowie losowali karteczki z nazwami różnych kategorii: przedmiotów, zwierząt, owoców, warzyw, roślin itp. Uczniowie w ciągu 30 sekund musieli podać trzy nazwy z danej kategorii, w kolorze zielonym.

Księga Rekordów Guinnessa. Mierzono najdalszy skok w dal z miejsca😊

Shamrock. Uczniowie losowali koniczynki, na których zapisane były w języku angielskim pytania lub zadania, które musieli wykonać.

Największym powodzeniem cieszyła się zabawa: Treasure hunting. Wszyscy uczniowie musieli być bardzo uważni tego dnia😊 W szkole zostały rozmieszczone koniczynki, które zawierały specjalne nagrody, ale nie rzeczowe!

Ponadto, na zajęciach z języka angielskiego uczniowie mogli zapoznać się z historią św. Patryka, uczestniczyli w konkursach, uczyli się nazw symboli w języku angielskim, rozwiązywali escape room i brali udział w grach językowych. Młodsi uczniowie wykonywali również swój ulubiony symbol i dekorowali swoją salę.

Składam serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy tego dnia włączyli się w obchody Dnia św. Patryka w naszej szkole😊

Agnieszka Nowicka