Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej szkole dnia 22 listopada , uczniowie klas 1-4 mieli przyjemność uczestniczyć w zabawach organizowanych z okazji przyjęcia urodzinowego Misia . Wszyscy uczestnicy byli przebrani za wybraną postać z bajki. Podczas imprezy dzieci tańczyły z misiami, śpiewały piosenki o misiach, wykonywały misia z torby papierowej, brały udział w konkursach i zawodach, tańczyły parami, grupkami. Smakowały Misiowe przysmaki z jego spiżarni oraz pozowały do zdjęć .

Podsumowano również konkursy:
Pierwszy konkurs pt.,, Najciekawiej wykonane przebranie" wygrała Nadia Koźmińska z kl. 3
Drugi konkurs pt. ,, Najlepiej bawiąca się postać z bajki" wygrała Alicja Walczak z kl. 2.

Bardzo zadowalająca była frekwencja dzieci. Na pytanie czy zobaczymy się znów za rok, dzieci zgodnie i bardzo głośno wykrzyczały ,,TAK".
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Więc : ,,Do zobaczenia za rok!".

Marta Nowak