17 listopada uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę do Biblioteki. Podczas spotkania dzieci poznały wygląd biblioteki oraz Panią Ewę i jej pracę bibliotekarki, ale także wzięły udział w drugim etapie kampanii społecznej Instytutu Książki pt.,, Mała książka - wielki człowiek". Pani Ewa przeczytała dzieciom fragment książki oraz pozwoliła zapoznać się z wyglądem biblioteki oraz książkami z jej księgozbioru bibliotecznego. Kampania skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Akcja ma na celu zachęcenie rodziców i dzieci do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Uczniowie w prezencie otrzymali wyprawkę, czyli książkę pt.,, Krasnal w Krzywej Czapce", autorstwa Wojciecha Widłaka, a także kartę małego czytelnika. Z każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki Mały czytelnik otrzyma naklejkę, po zebraniu 10 naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Wierzymy, że wato czytać dziecku od kołyski...Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, rozbudzają wyobraźnię i zakorzeniają je w kulturze. Wspólna lektura może stać się nie tylko przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.
Zachęcamy do bycia świadomym rodzicem!

Czytając swojemu dziecku wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.
Marta Nowak