Co to znaczy być tolerancyjnym człowiekiem? Co cechuje życzliwego człowieka? Takie i inne pytania padły w szkole podczas obchodu Międzynarodowego Dnia Tolerancji i Dnia Życzliwości. O tym, że dobre, życzliwe słowo wypowiedziane w kierunku drugiego człowieka lub posłany do kolegi, koleżanki uśmiech nie kosztuje dużego wysiłku, przekonali się nasi uczniowie, tworząc wraz z nauczycielami „drzewo dobrego słowa”. Każdy mógł zapisać na liściu dobre słowo lub życzenia dla swoich rówieśników i nauczycieli. Tak niewiele, a tak dużo!!! Młodsze dzieci wykonały na korytarzu szkolnym gazetkę nawiązującą do tego, że warto kierować się w życiu, takimi wartościami, jak: tolerancja, szacunek, zrozumienie. Samorząd Uczniowski wręczał kolegom i nauczycielom różne miłe, zabawne zadania do wykonania, np. „uśmiechnij się do pierwszej napotkanej osoby”.  Uśmiech nie schodził z naszych twarzy przez cały dzień.
Z całą pewnością możemy powiedzieć, że to był UDANY DZIEŃ!!!
Marta Nowak
Wioletta Żak