Zdaniem Platona „piękno uśmiechu polega na mieszaniu skończoności i nieskończoności w odpowiednich proporcjach”, dlatego w naszej szkole zamieszaliśmy 21 października podczas Dnia Uśmiechu, łącząc w odpowiednich proporcjach zabawę, śmiech i radość. Uczniowie ozdobili swoje koszulki wesołymi emotkami.
Podczas przerw dzieci i młodzież wzięli udział w różnych zabawach np. zjedzenie cytryny, zebranie jak najwięcej emotek rozmieszczonych na szkolnych korytarzach czy odtańczenie „tańca połamańca”. A to wszystko w towarzystwie dobrego humoru i radości. Nie zabrakło również słodkiego akcentu, gdyż endorfiny, zwane hormonem szczęścia wydzielają się, gdy czujemy smak dobrej czekolady na języku. Pamiętajmy, że „uśmiech trwa przez chwilę; jego pamięć może trwać całe życie”.
Wioletta Żak