16 października w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza dla klas I-III z okazji Ogólnopolskiego Dnia Książkowego Misia. Dzień ten, został ustalony w kalendarzu kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom z okazji pierwszego wydania (1926 r) „ Kubusia Puchatka „ A Milne.
Wszyscy uczniowie z klas I-III przynieśli tego dnia książeczki o misiach. Dzień rozpoczął się od prezentacji książek , których bohaterami są misie. Uczniowie poznawali różne misie od Puchatka, Uszatka, Yogi, Colargola, Paddingtona, braci Koala po niedźwiedzia Maszy i niedźwiedzia Wojtka. Uczniowie słuchali czytanych historii o misiach przez nauczyciela oraz przez innych uczniów. Uczestniczyły w zabawach o misiach, kolorowali, rozwiązywali plątaninki i śpiewali piosenki o misiach. Na koniec wszyscy zrobiliśmy paluszkową rodzinę misiów.
Akcja miała na celu rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów, zachęcać do czytania i prezentowania ulubionych książek innym dzieciom.
Iwona Waleńska