7 października uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Brali udział w imprezie edukacyjnej pod hasłem „Jesień w polu i zagrodzie”.
Z wielkim zaciekawieniem obserwowali smażenie powideł śliwkowych, produkcję syropu z buraków cukrowych, kiszenie kapusty czy wyrób masła. Zobaczyli jak i z czego kiedyś powstawały cukierki oraz jak wygląda produkcja kawy zbożowej z jęczmienia. Wszystkiego można było spróbować i zachwycać się smakiem wyrobów prosto z pola i zagrody. Niewątpliwą atrakcją było zwiedzanie dawnej szkoły i wysłuchanie kilku słów przewodnika na temat funkcjonowania szkoły w dawnych czasach, jej zwyczajach i tradycjach. Jednak najbardziej entuzjastycznie uczniowie podeszli do przejażdżki bryczką. Sprawiło im to ogromną frajdę.
Z bagażem wiedzy i kolejnych doświadczeń, objedzeni i uśmiechnięci wrócili do domu.
Iwona Waleńska, Marta Nowak, Teresa Jasionek -Złakowska