„Żyć to działać, to rozsiewać po całym świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym”
Takimi oto słowami rozpoczął się apel poświęcony patronowi naszej szkoły, Władysławowi Stanisławowi Reymontowi. Słowami wypowiedzianymi dawno temu przez
tego wybitnego, polskiego pisarza, prozaika i nowelisty, przedstawiciela realizmu z elementami naturalizmu w prozie Młodej Polski.
Nasi uczniowie uhonorowali pamięć o Władysławie Stanisławie Reymoncie, składając kwiaty pod tablicą pamiątkową. Ponadto podczas krótkiego występu artystycznego
odśpiewano Rotę, przytoczono najważniejsze fakty z życia pisarza. Występ wzbogacono o wykonanie piosenek na nutę ludową.
Punktem kulminacyjnym apelu był moment nadania Hymnu Naszej Szkole.
Najbardziej cieszy fakt, że tekst tego hymnu napisał uczeń naszej szkoły- Kacper Szymański z klasy III. Hymn został odśpiewany przez uczennicę klasy V- Marię Szymańską.
W historię szkoły wpisali się również uczniowie: Magdalena Miler z klasy I, Fabian Miętkiewicz z klasy III, Ksawery Kaczmarek z klasy V oraz Luiza Kaczmarek z klasy VIIb,
którzy również napisali teksty hymnu, ale zwycięzca może być tylko jeden!
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

Apel zakończył Błażej Latański z klasy VIIIa, cytując naszego patrona:
„Życie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to co dla nas ma”
Wioletta Żak
Marta Nowak