BIBLIOTECZKI PIERWSZAKÓW

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki.” – Cyceron

Kwiecień to miesiąc, w którym bardzo wiele się dzieje jeśli chodzi o książki. Jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, jest również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej pochwalili się swoimi domowymi biblioteczkami. Wiedzą, że samo posiadanie książek nie wystarczy. Ale wiedzą również, że „Byle jedna książka w domu to tak jak mysz, przyprowadzi za sobą i drugą, i trzecią, już ci nie dadzą spokoju.” ( Józef Ignacy Kraszewski).

Zdają sobie sprawę, że każda książka przeczytana im przez rodzica lub przeczytana samodzielnie niesie za sobą dużo korzyści. Poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, naukę czytania, wzbogacanie słownictwa, zabijanie nudy, poprawę koncentracji i pamięci ora satysfakcję  .

I oni to osiągają, a rodzice im w tym pomagają. Życzę im oraz ich rodzicom, by za kilka lat biblioteczka liczyła tyle pozycji, ile miał Umberto Eco – ceniony pisarz, uczony posiadający wręcz encyklopedyczną wiedzę i bardzo dociekliwy umysł. Otóż, Umberto Eco posiadał bibliotekę zawierającą około 30 tysięcy pozycji. Sam autor wiedział , że nie przeczyta ich nigdy ale miał ich tyle ponieważ chciał czytać i uczyć się coraz to więcej i więcej.

Wobec tego, do dzieła pierwsza klaso!

WYCHOWAWCA KLASY I