Innowacja z edukacji językowej – języka angielskiego:

Przyjemne z pożytecznym! Nauka angielskiego słownictwa z platformą internetową Insta.Ling.

Klasa III uczestniczy, w ramach innowacji z edukacji językowej - języka angielskiego, uczestniczy w programie „Insta.Ling dla szkół”. Zajęcia innowacyjne odbywają się w formie codziennej kilkuminutowej sesji nauki słówek na platformie Insta.Ling, z którą uczniowie mogą pracować zarówno w szkole, jak i w domu. W ten sposób trzecioklasiści są zachęcani i motywowani do skutecznej, opartej na autonomii uczniowskiej nauki słownictwa, która również kształtuje systematyczność i wytrwałość w dążeniu do opanowania materiału programowego. Ponadto, praca z platformą uczy dzieci bezpiecznego korzystania z narzędzi technologii.

Dzięki systematycznej pracy, na zajęciach języka angielskiego, uczniowie mają możliwość nie tylko utrwalania materiału programowego, ale także poznają dodatkowe słownictwo, co umożliwia omawianie dodatkowych tekstów z zaproponowanych „lektur”. Warto wspomnieć, że tematykę omawianych tekstów wybrali sami uczniowie! W I-szym półroczu trzecioklasiści zapoznali się z lekturą: Why is it cold today?, której autorami są A. Niblo i H. Songhurst. Uczniowie nie tylko rozbudowali swój wachlarz słownictwa, ale także poszerzyli wiedzę na temat zjawisk pogodowych występujących podczas zimy, poprawili efektywność czytania w języku angielskim. Zostali też autorami ilustracji omawianych tekstów!

Efekty wzrostu umiejętności są szczególnie widoczne u uczniów, którzy realizują cele innowacji systematycznie. Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy wspierają moje działania innowacyjne! Natomiast wam, Drodzy Uczniowie, gratuluję i zachęcam do dalszej współpracy!

Agnieszka Nowicka