Dzień 14.02.2022 był dla nas wyjątkowy, przepełniony atmosferą serdeczności i przyjaźni. Tego dnia obchodziliśmy Walentynki połączone z Dniem Języków Obcych. W szkole dominował kolor czerwony. Zorganizowano pocztę walentynkową, jednak nie przybrała ona tradycyjnej formy ze względu na odbywające się zajęcia online. Uczniowie klas V-VIII mogli składać sobie życzenia za pośrednictwem wirtualnej tablicy umieszczając na padlecie życzenia walentynkowe dla rówieśników. Na zajęciach języka angielskiego odbywały się lekcje kulturowe, przypominające życie i historię św. Walentego, legendy i  symbole związane z tym dniem. Z myślą o uczniach uczestniczących w zajęciach zdalnych zorganizowano konkurs walentynkowy: Window decorations / Dekorecje okna. Zwycięzcą konkursu jest Bartosz Hundt, gratulujemy!

W ten szczególny dzień w holu szkoły została przygotowana gazetka tematyczna. Dla uczniów klas I - IV, którzy byli obecni w szkole, zorganizowano "Koszyk dobrych słów", zachęcając do promowania postaw serdeczności i przyjaźni. Ponadto, podczas przerw lekcyjnych uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach związanych z Dniem św. Walentego oraz mogli wykonać sobie walentynkowe zdjęcia.

Z okazji Walentynek w naszej szkole została przeprowadzona akcja: „Walentynka dla Seniora”. W ramach akcji uczniowie przygotowali kartki walentynkowe. Z wszystkich nadesłanych prac przygotowano filmik, który został wysłany e-mail’em do domu seniora: Our House Senior Living – Baraboo w USA. Miło nam jest poinformować, że nasze „walentynkowe życzenia” dotarły do domu seniora i pozwoliły naszym seniorom zapomnieć na chwilę o troskach dnia codziennego i przysporzyły im wiele radości i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy wsparli nasze działania!

Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów.

Agnieszka Nowicka

Katarzyna Trzeciak – Dubert