Konkurs plastyczny "Bezpieczny Internet"

Konkurs wiedzy "Bezpieczny Internet"

W dniu 7 lutego szkoła zgłosiła swoją inicjatywę klas I-III do udziału w Międzynarodowym Święcie Bezpiecznego Internetu organizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.
Dnia 8 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej brali udział w konkursie plastycznym.
Podczas lekcji wykonali prace plastyczne na temat ,,Bezpieczeństwo w Internecie”. Technika wykonania prac była dowolna i można było łączyć różnorodne techniki.
Zwycięzcami konkursu zostali Alicja Walczak kl.I, Nadia Koźmińska kl.II, Fabian Marmurowicz kl.III.
Uczniowie klasy I układali puzzle z obrazkiem Bezpieczeństwo w Internecie. Odbył się również konkurs wiedzy dla klasy II i III na temat bezpieczeństwa w Internecie.
Zwycięzcami konkursu wiedzy zostali Marcel Kończak kl.II i Fabian Miętkiewicz .
Na innych zajęciach kolorowali obrazki, śpiewali piosenki ,,Necio- Fajnie w Internecie” , Świat realny jest genialny”. Uczniowie obejrzeli różnorodne filmy edukacyjne ze strony Sieciaki.pl dotyczące
bezpieczeństwa w Internecie.
Były wykreślanki, krzyżówki, learningapps ,,Jak być bezpiecznym w sieci” i różne inne karty pracy.
Klasy IV - VIII obejrzały film edukacyjny "Gdzie jest Mimi".
Zwieńczeniem obchodów w dniu 10 lutego był spektakl online ,,Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” i zajęcia online z Plikiem i Folderem podsumowujące spektakl.
Uczniom wszystko bardzo się podobało, swoja zdobytą wiedzę dotycząca bezpieczeństwa przekazali Pani Dyrektor w czasie rozmowy.
Wiedzę także poszerzyli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, informatyki, pedagog i koordynator ds. bepieczeństwa w dniu 8 II 2022 poprzez uczestnictwo
w konferencji online ,,Dzień Bezpiecznego Internetu” organizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.
Anna Sobczak