W listopadzie obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci... w zasadzie zawsze jest aktualne. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.
Klasa 3 w tym roku także świętowała hucznie i bajecznie.
Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.
Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.
Również w Naszej szkole zawitała bajkowa atmosfera. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie.
Wszystkie dzieci klasy 3 przyszły przebrane w ulubioną postacią z bajki, przyniosły książki z prezentowaną postacią, powiedziały na forum klasy kilka ciekawych zdań opisujących wybranego bohatera lub bohaterkę.
Były tańce, śpiewy i zabawa...oraz zagadki.

,,Krasnoludki i księżniczki,
małe domki, małe myszki,
pantofelki i koronki,
kruki, skrzaty i skowronki
- to ułamek świata bajki,
gdzie czarodziej pali fajki."
autor: Jagodzianka