W dniach 15-17.03.2021 roku w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. Ich tegorocznym hasłem było: „W drogę z Maryją, Józefem i Jezusem”.

Pierwszego dnia uczniowie rozszerzyli swoją wiedzę o świętym Józefie. Układali puzzle, brali udział w grach i zabawach związanych z życiem świętego Józefa. Poznali i nauczyli się pieśni przygotowanej na Rok Św. Józefa oraz wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Scena z życia świętego Józefa”.

Drugiego dnia uczniowie mieli okazję poznać wizerunki Maryi z różnych stron świata. Śpiewali pieśni maryjne, wykonywali prace plastyczne i wzięli udział w konkursie pt. „Najpiękniejsza kapliczka Maryi”.

Trzeciego dnia uczniom został przybliżony temat męki i zmartwychwstania Jezusa. Uczniowie przeżyli drogę krzyżową oraz chętni wzięli udział w konkursie pt. „Śpiewem wielbię Pana”. Na koniec rekolekcji uczniowie mieli okazję do refleksji nad swoim postępowaniem oraz przemyśleniem wartości dobrych uczynków.

Laureaci poszczególnych konkursów:

„Scena z życia świętego Józefa”: Urszula Brzoza kl.2, Nikola Nowicka kl.1, Maja Kędziora kl.3, Kornelia Michalska kl.1

„Najpiękniejsza kapliczka Maryi”: Krzysztof Zuba kl.5, Daria Czysta kl. 6a, Bartosz Silski kl.6a, Luiza Kaczmarek kl.6b, Gabriel Silski kl. 7b, Maciej Zuba kl.7b

„Śpiewem wielbię Pana”: Julia Latańska kl.5, Magdalena Konwińska kl.7b, Patryk Michalski kl. 7b