Kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię rozpoczęła się w ostatnich dniach 2020 roku. Została zainicjowana przez Ministerstwo Zdrowia. Szczepionki przeciw COVID-19 to szansa na powrót do normalności. Działania kampanijne tak intensywnie propagowane w naszym kraju mają na celu zachęcić do skorzystania ze szczepionki.

Na opracowanie szczepionki przeciwko COVID-19 czekaliśmy od początku epidemii koronawirusa. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy naukowców z całego świata będziemy mogli z niej skorzystać, a co za tym idzie uchronić siebie i innych przed zakażeniem. Już 15 stycznia 2021 roku rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich obywateli naszego kraju.

 

 Opracowanie skutecznej szczepionki na COVID-19 położy kres pandemii na świecie. Żeby jednak ten scenariusz stał się faktem – konieczne jest, aby duża część populacji przyjęła szczepionkę. Do tego potrzebne są nie tylko procedury i logistyka, ale przede wszystkim – zaufanie.

 

Dlaczego warto się zaszczepić? 10 powodów: 

  1. Uchronisz się przed zakażeniem COVID-19
  2. Uratujesz komuś życie
  3. Bo masz taką możliwość – szczepionki są dobrowolne, bezpłatne i skuteczna
  4. Pomożesz zwalczyć pandemię na świecie
  5. Zyskasz spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych
  6. Bo szczepionki są bezpieczne – zbadane przez polskie i unijne instytucje
  7. Bo zostaniesz zbadany wcześniej i poznasz swój stan zdrowia
  8. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności
  9. Bo to szansa na: rezygnację z maseczek, powrót do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin, teatrów…
  10. Bo szczepionka to najbardziej skuteczna metoda chroniąca przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tego od kilkuset lat. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kampanii.

Rzetelne informacje dot. #SzczepimySię znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie