Akcja ,, Szkoła pamięta…"

,,Dla tych
którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze
kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów
pod cmentarnym murem
i niebo jesienne
u góry.

Dla nich
harcerskie warty
i chorągiewek gromada,
i dla nich ten dzień
– pierwszy dzień listopada."

Za nami dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

W związku z tym Nasza szkoła już kolejny rok bierze udział w Akcji ,, Szkoła pamięta…"

Uczniowie podjęli się wykonaniu różnych działań mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń.

- klasy 1-3  zorganizowały małe klasowe wystawy upamiętniające ważne dla danej społeczności wydarzenie
- Samorząd uczniowski wykonał prezentację na cześć pamięci naszego patrona

- Cała szkoła wzięła udział w akcji szkolnej pt.,, Światełko pamięci…", gdzie każdy uczeń dnia 1.11.2020 r. o godz. 18.00  miał wstawić w okno światełko pamięci.