„Jestem widoczny, jestem bezpieczny”
W ramach projektu „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” 7 października 2020 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Policjant nadkom. Elżbietę Żulewską z Powiatowej Komendy w Chodzieży i Pana Ireneusza Michniaka przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.
W czasie spotkania z pierwszoklasistami opowiedzieli o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, czyhających na dzieci w drodze z domu do szkoły.
Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz został przeprowadzony instruktaż przejścia przez pasy z wykorzystaniem maty edukacyjnej.
W czasie spotkania Pan Ireneusz poskreślał, że „odblask to nie obciach” i należy je zawieszać na plecaki i odzież, by być widocznym na drodze, szczególnie w okresie jesienno - zimowym.
Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali odblaski, opaski odblaskowe, kolorowankę wychowanie komunikacyjne z serii ,,Bezpieczeństwo na drodze”, długopisy.
Uczniowie bardzo byli zadowoleni ze spotkania i otrzymanych upominków.

Anna Sobczak