Przedszkolaki z wizytą w szkole

We wtorek, 11 czerwca 2024 roku gościliśmy w szkole grupę sześciolatków, dla których kończy się pewien etap w życiu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać od września. Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia przedstawienia pt. „Śpiąca królewna”, które zauroczyło przedszkolaków.
Następnie dzieci miały okazję obejrzeć sale lekcyjne, stołówkę, halę sportową, szatnie, świetlicę, bibliotekę, a także zobaczyć, gdzie się znajduje gabinet dyrektora. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach, usiąść w ławce szkolnej, pracować wspólnie z innymi uczniami jak na prawdziwej lekcji. Dzięki wizycie w szkole dzieci z pewnością będą mogły z radością przekroczyć jej próg we wrześniu bez lęku przed nieznanym.
Pełne wrażeń opuszczały mury szkoły.
Iwona Waleńska