Dzień Kobiet był w tym roku szczególnym wydarzeniem w naszej szkole. Celebrowanie zaczęliśmy od „Spotkania z Poezją” dnia 07.03.2024, gdzie reprezentanci z danej klasy czytali i recytowali wiersze polskich poetek. Była też poezja śpiewana, która podbiła serca wszystkich obecnych na sali.

Dnia 08.03.2024 na sali gimnastycznej został zaprezentowany program artystyczny pt.:”Science4U”, w formie programu informacyjnego, który poprowadzili Kacper Szymański (kl.V) i Michał Michalski (kl.VI). Prowadzący zaprosili do swojego programu postaci z Polski mający ogromny wpływ na rozwój kultury, sportu, nauki i edukacji. Mogliśmy wysłuchać wywiadu z Ewą Pajor (Zuzanna Michalska VI), Igą Świątek (Maria Szymańska kl. VII), Marią Skłodowską-Curie (Joanna Michalska kl. VI) oraz z Marią Konopnicką (Antonina Bedyńska kl. VI). Przed wystąpieniem w programie wszyscy zaproszeni goście byli z wizytą u wizażystki (Teresa Bureta kl. VI), która zadbała o piękny makijaż i fryzury.
Kluczem programu był gość specjalny, który został zaproszony do studia zaraz po reklamie promującej zdrowy styl życia przygotowanej w formie tańca przez Krzysztofa Gawrona, Macieja Stefaniaka, Laury Knach i Pawła Siwiaka. Siódmoklasiści zatańczyli Waka Waka, porywając do tańca wszystkich obecnych! Wszyscy z niecierpliwością czekali na gościa specjalnego, którym była Pani Dyrektor szkoły Małgorzata Rychert-Bembnista, dla której zaproszenie do studia okazało się być dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką!
Jak się okazało, to nie była jedyna niespodzianka! Pod koniec programu artystycznego Chłopcy złożyli życzenia koleżankom i paniom, obdarowując je kwiatami. Ponadto, przygotowali również bardzo miłą niespodziankę dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych małych, jak i tych już dorosłych. Zorganizowali akcję: Dobre słowo dla... i przez cały dzień rozdawali swoim koleżankom i paniom kartki z miłym słowem, podziękowaniem i humorem!

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wspaniałego dnia!
Organizatorzy:
Agnieszka Nowicka